Dijital Dünya'ya Yeni Katılanlara Öneriler

Dijital Dünya'ya Yeni Katılanlara Öneriler

Eğer siz de buralara yeni katılma fırsatı bulanlardansanız, sizin için bazı önerilerimiz var. Başarıya ulaşmak için izlemeniz gereken yollar aşağıdaki gibi, hemen okumaya başlayabilirsiniz;

Yenisiniz ve bir iş kurdunuz. Öyleyse kurumsal firmanızı ciddi ve seviyeli bir şekilde anlatabilecek siteye ihtiyacınız var demektir.

Bilgi vermek ve almak için, yani bilgi alışverişi için kurumsal firmanız adına bir e-posta adresine sahip olmanız gerekmektedir. Örnek olarak info@ilterwebtasarim.com ‘u gösterebiliriz.

Sitenize girip size farklı yerlerden de ulaşmak isteyenler olabilir. Bunun için web sitenizin footer yani alt kısmını kendi iletişim veya genel bilgilerinizle doldurmanız iyi olur.

Siteniz aynı zamanda mobil uyumlu olmalıdır. Artık herkesin elinde son model akıllı telefonlar mevcut ve çoğu kişi her türlü işlemi telefondan yapmakta. Sizin de siteniz mobil uyumlu olmalıdır ki ziyaretçi veya müşterileriniz sitede rahatça dolaşabilsin.

Web sitenizin ziyaretçileri tarafından bulunmasını istiyorsanız, sitenizi Google’a eklemekle başlayın. Sitenizin varlığını sorunsuz bir şekilde Google’a ifade etmelisiniz ki varlığınızdan haberdar olsun.

Web sitenizi oluştururken çeşitli meta etiketlerine yer vermelisiniz. Ziyaretçilerinize ne olduğunuzu ve hangi alanlarda çalıştığınızı ifade etmek için meta etiketlerinden yararlanmanız gerekir.

Konum odaklı çalışan arama motorlarında yer almalısınız. Bu sayede ekonomik bir şekilde çalışabilirsiniz.

Siteniz için yorum ve değerlendirme yapılmalıdır. Bu web siteniz için fazlaca önem arz etmektedir. Bunun için ne kadar tanıdık varsa hepsine değerlendirme ve yorum yaptırarak işe başlayın.

Yeni ve kendini tanıtmayı amaçlayan kurumsal firmalar için sosyal medyanın ne derece mühim olduğundan bahsetmiyoruz bile. Bunun için sitenizi facebook, twitter, instagram gibi sosyal medya araçlarına bağlayarak ziyaretçilerinize kolay ulaşım imkanı sağlayabilirsiniz. Müşteri sizi sosyal ağlardan da takip eder ve size daha çok bağlanmış olur.

Web sitenizi her koşulda yeni ve güncel tutun. Gelen ziyaretçi her zaman en yenisini, en güncelini görmek isteyecektir. Bu yüzden sitenizde tuttuğunuz bilgilerin güncel olması sizin için önemlidir. Ziyaretçilerin sitenizde eksik, yanlış veya eski bilgilerle karşılaşması demek, prestijinizin zedeleneceği anlamına gelmektedir. Bu hususlara dikkat ederseniz hiçbir sorun çıkmayacaktır.

Tüm bu anlattığımız dikkat ve beceri isteyen kurallara uyduğumuz, işlevsel ve görsel yönden başarılı bir web sitesine sahip olmak isterseniz hemen bizimle iletişime geçiniz.