Google’ın HTTPS Güncellemesi

Google’ın HTTPS Güncellemesi

Google’ın büyük bir değişim içinde; yaptıkları güncelleme ile chrome da ssl sertifikası olmayan siteler güvenli değil olarak işaretleniyor. Google güvenliğini artıracak bu çalışması ile siteler arasındaki farkı ortaya koyacak. Web siteniz için artık iki seçenek altında değerlendirilecek, güvenli – güvenli değil.

Web sitenizin başarısını da artıracak bu durum u dikkate almak zorundasınız, uzun zamandır konuşulan bu konu da artık seo ssl olarak da isimlendirilebilmektedir. Çünkü google ssl olan yani HTTPS yani güvenli web sitelerini arama sonuçlarında ön plana itiyor.

Güvenilir ve güvenilir olmayan web siteleri karşılaştırıldığında aralarında ciddi farklar vardır. Google ın yeni güncellemesi ziyaretçilerin kişisel verilerinin güvende olup olmadığını bildirmekle beraber bu bilgileri de korumaya çalışır. SSL in gerekliliğini incelerken bir çok pencereden bakınız.

- 2012 de yayınlanan Penguin güncellemesinden itibaren Google, güvenliği ve kaliteyi artırmak için çaba gösteriyor. SSL sertifikasına sahip olan web siteleri arama motorlarında çok daha büyük önceliklere sahip.

- İnsanlar güvensiz olarak kabul edilen sitelerden alışveriş yapmaktan doğal olarak kaçınır. Sadece alışveriş siteleri değil, kurumsal siteler içinde geçerli bir durumdur aslında, eğer bir web sitesinin adres çubuğu satırında güvenli değil ibaresi varsa ziyaretçiler etkilenecektir.

- SSL kullanmak kişisel verileri korur, siber suçluların verilerinize ulaşmalarını veya değiştirmesini zorlaştırır. Bu gibi sebeplerden dolayı web sitenize bir SSL sertifikası eklemeli, ziyaretçileriniz daha güvenli bir yol kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Bu güncellemelerin amacı, google’ın güvenli bir internet ortamı sunma isteği ve SSL şartı tamamen kullanıcı deneyimini geliştirme amaçlıdır. Güvenli bir web sitesine sahip olmak için artık SSL sahibi olmak zorunlu hale gelmiştir.