Doğal Yollarla Instagram Organik Takipçi Artırma

Anasayfa - Blog

Doğal Yollarla Instagram Organik Takipçi Artırma

Merhaba, bugün Instagram doğal takipçi arttırma yöntemlerinden detaylı olarak bahsedeceğim.

Instagram, şüphesiz hem kişisel hem de ticari kullanım için en popüler sosyal medya platformlarından biri haline gelmiştir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılan markalar veya hesaplar için takipçi sayısı çok önemli hale geldi. Kullanıcılar Instagram takipçilerini artırmak için birçok farklı yöntem kullanmaktadır. Ancak her yöntem olumlu geribildirim sağlamaz ve bazı güvenlik riskleri de beraberinde getirir. Bir önceki yazımızda Instagram takipçi hilesi ve Instagram takipçi satışları gibi konulardan bahsetmiştik.

Instagram Organik Takipçilerini Artırmak İçin Öneriler

1- Profil
Kullanıcıların sizi ziyaret ettiklerinde veya hesabınızı gördüklerinde ilk baktıkları şeylerden biri profilinizdeki bilgilerdir. Bu nedenle profilinizin iyi hazırlanmış olması takipçi sayınızı artırmanın ilk yollarından biridir. İster kurumsal ister kişisel olsun, profil fotoğrafınız ve bilgileriniz sizi en iyi şekilde tanıtacak şekilde hazırlanmalıdır. Örneğin markanızı Instagram'da tanıtmak istiyorsanız marka logonuzun bulunduğu bir profil fotoğrafı sizin için en iyi seçim olacaktır. Sonrasında markanızla ilgili adres, telefon veya diğer önemli bilgileri mutlaka profilinize eklemelisiniz. Bu tür genel bilgilere ek olarak, kullanıcılarınızı etkileyecek bir slogan hazırlayıp profil bilgilerinize dahil edebilirsiniz. Bu şekilde kullanıcıları etkileyebilir ve onları takip etmek için harekete geçebilirsiniz.

2- Paylaşımlar
Instagram gönderileri aslında takipçilerinizle etkileşim kurduğunuz ortamdır. Bu nedenle, Instagram'daki etkileşim düzeyini artırmak için en önemli silahınız kaliteli içeriktir. Gönderilerinizi hazırlarken fotoğraf veya videonuzun yüksek kalitesine dikkat etmelisiniz. Benzer bir hedef kitleye hitap eden diğer hesapların aksine hazırlayacağınız dikkat çekici içerikler sizi fark ettirecek ve dolayısıyla takipçi sayınızı artıracaktır. Kullanıcıların dikkatini çekerseniz, kullanıcıların içeriğinizi sadece Instagram'da değil diğer platformlarda da paylaşmasını sağlayacaksınız.

Gönderilerinizde kalite ve dikkat çekmenin yanı sıra bir konsept oluşturmaya özen gösterin. Instagram'da tamamen görselliğe dayalı rastgele paylaşımlardan kesinlikle kaçınmalısınız. Aksine, belli bir bütünlüğe sahip bir profil oluşturmalısınız.

 

3- Hashtag'lerin Kullanımı
Instagram'da hashtag kullanmak, hedef kitlenize ulaşabileceğiniz en önemli kanallardan biridir. Her şeyden önce, kullanıcıların daha önce oluşturduğu popüler hashtag'leri kullanmalısınız. Belirli bir popülerliğe, yani takipçi sayısına ulaştıktan sonra, size özel veya markanızla bütünleşen yaratıcı hashtagler oluşturabilirsiniz.

4- İletişim
Organik takipçileri doğal olarak artırmak için bir diğer önemli nokta da iletişimdir. Yorumlar ve mesajlar, takipçilerinizle iletişim kurmanıza izin veren kanallardır. Gönderilerinizin altındaki yorumlara cevap vermek veya takipçilerinizin size gönderdiği mesajlara cevap vermek, onlarla iletişiminizi güçlendirecektir. Ayrıca, kullanıcıların sizi kalıcı olarak takip etmesine de izin verecektir. Canlı yayınlar, iletişim kurmanın başka bir yoludur. Instagram'da uzun süredir canlı yayın kullanılıyor. Soru cevap videoları gibi farklı konseptlerle canlı yayın etkinlikleri düzenleyebilirsiniz. Düzenli aralıklarla canlı yayın yapmak sizi takipçilerinizle iletişim halinde tutacaktır.
 

5- Diğer Sosyal Medya Platformları
Instagram popüler bir sosyal medya platformu olsa da Twitter veya Facebook gibi popüler platformları göz ardı etmemelisiniz. Farklı kanallar, hedef kitlenize daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Instagram hesabınıza ek olarak diğer sosyal medya platformlarında da hesaplar oluşturmalısınız. Ardından bu hesaplarda Instagram profilinizi paylaşarak sizi Instagram'da henüz keşfetmemiş kişilere kendinizi tanıtabilirsiniz.

Hazırladığımız içeriğimizde doğal olarak Instagram organik takipçileri nasıl artırılır sorusuna cevap verirken konuyla ilgili faydalı bilgiler vermeye çalıştık. Organik olmayan bot hesaplarla takipçi sayısı artmış olsa bile etkileşim düzeyini yükseltmenin mümkün olmayacağını bir kez daha hatırlatmak isteriz. Düzenli ve yüksek katılım için organik takipçilere ihtiyacınız olacak.


Yorum Yapabilirsiniz.

E-posta mailiniz gizli kalacaktır.*

İyi görünüyor!
Lütfen isminizi giriniz.
İyi görünüyor!
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
İyi görünüyor!
Lütfen yorumunuzu giriniz.