Google ve YouTube, çocuklar için yeni güvenlik önlemleri!

Anasayfa - Blog

Google ve YouTube, çocuklar için yeni güvenlik önlemleri!

Google ve YouTube, çocuklar için aldığı yeni güvenlik tedbirlerini sundu. Google ve YouTube tarafından çocuklar için yapılan yeni güvenlik tedbirleri nedir? Detayları sayfamızdan okuyabilirsiniz…
Google ve YouTube arama motorlarında çocuklar için yeni dönem!
    
Google’ın sayfasında çocuklar ve gençler için güvenliğin daha iyi olmasını amaçlayan YouTube ve arama özelliği için bir çok güncelleme yapıldığını  duyurdu.13-17 yaş arasındaki çocuklar tarafından oluşturulan videolarda sık sık kullanılan yükleme yerine, özel yükleme seçeneğine yer verilecektir. Bu özellik sayesinde içeriğin yalnızca kullanıcı ve seçtiği kişinin görmesini sağlayacak bunun yanı sıra ”herkese açık olarak paylaş” seçeneğine de yine yer verilecek.

 

Google ise yine kendi sitesinde değişiklikler yapmaya devam ediyor. Şirketin ilk getirdiği yeniliklerden biri 18 yaş altındaki kullanıcılar için konum geçmişini kapatmak. Bu yaş sınırlamasında yer alan çocuklar için artık konum geçmişi varsayılan olarak kapatılacak.
Eklenen özel yükleme seçeneğine ek olarak, YouTube 13-17 arası tüm kullanıcılar için varsayılan olarak “mola verme ve uyku vakti hatırlatıcılarını etkinleştirecek.  Blog haberine göre video paylaşım platformu bu kullanıcılar için varsayılan olarak otomatik oynatmayı da kapatacak. Sürekli çocuklar için yeni gizlilik ayarları üzerine çalışan YouTube, önümüzdeki haftalarda ise YouTube Kids de yer alan teşvik edici videoları da kaldırması bekleniyor.

Bir diğer değişiklik ise Google Görsel arama motoruyla ilgilidir. Arama devi, 18 yaş altındaki herkesin ya da ebeveynlerinin, resimlerinin Google Görsel arama motorlarından kaldırılmasını sağlayan yeni bir politika sunuyor. Bunun yanı sıra şirket, Play Store üzerinde de yine güvenlikle ilgili önemler almaya başlayacak. Bu da uygulama yükleme sırasında o uygulamanın çocuklar için yararlı olup olmayacağını tespit edecek.


Yorum Yapabilirsiniz.

E-posta mailiniz gizli kalacaktır.*

İyi görünüyor!
Lütfen isminizi giriniz.
İyi görünüyor!
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
İyi görünüyor!
Lütfen yorumunuzu giriniz.