SEO Uyumlu Bir Web Sitesinde Olması Gerekenler?

Anasayfa - Blog

SEO Uyumlu Bir Web Sitesinde Olması Gerekenler?

Merhaba, bugün sizlere SEO uyumlu web sitesi nasıl olmalı, SEO çalışmasında dikkat eidlmesi gerekenleri detaylı bir şekilde inceleyeceğim.

Web sitelerinin arama sonuçlarında üst sıralara çıkması için belirli çalışmalar yapılması gerekir. SEO yani arama motoru optimizasyonu sayesinde web sitelerinin organik ziyaretleri artmaktadır. Doğru anahtar kelime kullanımı, kaliteli web sitelerinden backlink alımı sayesinde siteler üst sıralara çıkmaktadır. Ekip ve uzman kadro ile SEO yapılmalıdır. Yanlış uygulamalarda site ceza alabilir. Bu yüzden mümkün olduğunca çalışılacak firmalarla doğru iletişim kurulmalı ve yaptıkları çalışmalar, referanslara bakılmalıdır.  Bu sayede örnek siteler incelenecek ve raporlar incelendiğinde firmaların başarıları gözlemlenebilmektedir. Başarılı ve hızlı ekiplerle birlikte web sitelerine SEO çalışmaları uygulandığında organik takipçi hızı da artacaktır.

Bir web sitesinin temelinin sağlam olması için mutlaka sitenin ilk kuruluş aşamasından itibaren SEO kriterlerinin uygulanmış olması gerekir. SEO uyumlu web tasarım yapılmadığı sürece ne kadar büyük yatırımlar yapılırsa yapılsın istenilen başarılar yakalanamayacaktır...

İlter web tasarım ajansı SEO uzmanları olarak sizlere SEO Uyumlu Bir Web Sitesinde Olması Gerekenler ile ilgili bilgiler paylaşacağız. Sanal dünyada hedeflediğiniz başarılara kısa bir sürede ulaşmak istiyorsanız mutlaka SEO konusunda profesyonel hizmetler sunan ajanslardan destek almanızı tavsiye ediyoruz. 

SEO Uyumlu Web Sitesinde Olmazsa Olmazlar!

1- Site HTML5, CSS3 ve Jquery Kodları ile Oluşturulmalıdır!

Her alanda gelişmeler olduğu gibi kod yapılarında da ciddi geliştirmeler olmaktadır. Bu nedenle bir sitede SEO uyumlu web tasarım söz konusu olacaksa mutlaka son güncellemelere sahip kodlamalar olmalıdır. Yani günümüz itibari ile en son geliştirilen kod yapıları olan HTML5, CSS3 ve Jquery kodları ile bir web sitesi inşa edilmelidir.

2- Site Özgün İçeriklere Sahip Olmalıdır!

SEO uyumlu bir web sitesinde olması gerekenler arasındaki ikinci kilit nokta özgün içeriktir. Google botları özgün içeriği olan siteleri her daim üst sıralarda konumlandırmaktadır. SEO kriterleri baz alınarak yazılacak olan içerikler sitenin sağlam bir SEO altyapısına sahip olmasına olanak tanıyacaktır.

3-SSL Sertifikası!

Google’ın önem verdiği konuların başında gelen bir husus da güvenlik, sitelerin güvenliğini belirleyen unsur SSL sertifikası olan siteleri olmayan sitelere göre Google içinde bir adım önde yer alır.

4-Site Responsive Tasarıma Sahip Olmalıdır!

Bir web sitesinde olmazsa olmazlar arasında responsive tasarım gelmektedir.  Web sitesinin son teknolojik cihazlar ile yani akıllı telefonlar ile uyumlu bir tasarımda olduğu anlamını taşıyan responsive tasarıma sahip siteler kaliteli bir SEO altyapısına sahip olunduğunu göstermektedir. Günümüzde giderek yaygınlaşan akıllı telefonlar ile uyumlu bir web sitesine sahip olmak demek kullanıcıların sitenizde daha fazla vakit geçireceği anlamını taşıdığı unutulmamalıdır. Kullanıcıların sitenizde vakit geçirme oranı arttıkça sitenizin üst sıralara doğru tırmanabileceği unutulmamalıdır.

İlter Web Tasarım Ajansı uzmanları olarak SEO Uyumlu Bir Web Sitesinde Olması Gerekenler ile ilgili 3 temel madde sıraladık. Bunların dışında SEO uyumlu web tasarım söz konusu olması için mutlaka sitede navigasyon olmalı, site haritası eklenmeli, sade bir tasarım uygulanmalı ve sitenin hızlı sunucularda barındırılması gerektiği unutulmamalıdır.

Anahtar Kelimeler: seo uyumlu bir web sitesinde olması gerekenler, seo uyumlu web tasarım, web sitesinde olmazsa olmazlar


Yorum Yapabilirsiniz.

E-posta mailiniz gizli kalacaktır.*

İyi görünüyor!
Lütfen isminizi giriniz.
İyi görünüyor!
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
İyi görünüyor!
Lütfen yorumunuzu giriniz.