Site Dışı SEO Nedir?

Anasayfa - Blog

Site Dışı SEO Nedir?

SEO çalışmaları Site içi ve Site Dışı SEO olarak ikiye ayrılmaktadır. İlter Web Tasarım profesyonelleri olarak burada sizlere Site Dışı SEO Nedir? Site Dışı SEO Ne İşe Yarar? ve Site Dışı SEO uygulamaları nasıl yapılır? sorularının cevaplarını aktaracağız...

Site Dışı SEO Nedir?

Off Page SEO olarak da isimlendirilen site dışı seo çalışmaları web sitenizin diğer sitelerden almış olduğu referans, tavsiye bağlantıları ve tanıtım çalışmalarıdır. Site dışı SEO çalışmaları Google gibi önemli arama motorlarında üst sıralara çıkmak amacı ile kullanıcı odaklı, profesyonel markalaşma çabalarıdır.

Site dışı SEO çalışmalarında yapılan en popüler uygulama otoriter ve kaliteli blog, haber vb. sitelerden referans link alınmasıdır. Yapılacak olan bu baclink çalışması özgün ve SEO uyumlu bir içerik ile desteklenir ise ortaya beklenenden çok daha muazzam sonuçların çıkması gözlemlenebilir.

Site Dışında Seo Uygulamaları

Site dışı seo nedir? sorusunun çok daha net bir şekilde anlaşılabilmesi için site dışı SEO uygulamalarının bilinmesi gerekmektedir. Bunları maddeler halinde sıralamak gerekirse;

  • Kullanıcı odaklı, özgün ve SEO uyumlu içerikler üretmek,

  • Google botlarının istemiş olduğu kalite yönergelerini benimsemek,

  • Backlink'i aynı sektördeki sitelerden almak,

  • Rakiplerin backlink kaynaklarından link almak,

  • Rakiplerin içerik ve performanslarını analiz etmek,

  • Site içeriklerini düzenli bir şekilde sosyal medya kanallarında paylaşmak,

  • Google adwords ve Facebook gibi popüler reklam mecralarında düzenli reklam çalışması yapmak...

Tüm bunlar site dışı seo uygulamaları olarak nitelendirilmektedir. Site dışı seo uygulamaları daha da fazla artırılabilmektedir.

 

Site Dışı SEO Nasıl Yapılır?

Site dışı seo çalışmaları gerçekleştirilirken mutlaka ve mutlaka kullanıcı odaklılık esas alınmalıdır. Bu tür çalışmalarda özgün ve doğal görünen uygulamalar yapmak Google botları tarafından sitenizin üst sıralarda yer almasına imkân tanıyacaktır.

Özellikle bulunulan sektörde otoriter olan sitelerden backlink alabilmek site dışı seo çalışmaları sonucunda istenilen başarının yakalanmasında önemli bir kıstas olmaktadır. Site dışı seo uygulamalarının süreklilik arz etmesi gerektiği unutulmamalıdır. Bu tür çalışmalarda süreklilik yoksa uzun vadeli bir başarıdan söz edilmesi olanaksız olacaktır.

Site Dışı SEO Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Site dışı SEO yapılırken en önemli nokta backlink alınan sitelerin kaliteli, özgün ve uzun süre yayın yapmış olması gerekir. Sürekli link çıkışı olan ya da ceza almış web sitelerinden link alınması çalışma yapılan siteye zarar vermektedir. Bunun önüne geçebilmek için backlink kaynakları araştırılmalıdır. Aynı zamanda SEO anlamında uzman ekiplerden yardım alınması çalışmayı hızlandırır ve daha dikkatli bir şekilde yapılmasına yardımcı olur.

Site dışı seo çalışmaları ile ilgili profesyonel destekler almak için günün istediğiniz bir saatinde 0850 840 85 20 numaralı telefonu arayarak İlter Web Tasarım uzmanlarına ulaşabilirsiniz...

Anahtar Kelimeler: site dışı seo nedir, seo, Site Dışı SEO Uygulamaları


Yorum Yapabilirsiniz.

E-posta mailiniz gizli kalacaktır.*

İyi görünüyor!
Lütfen isminizi giriniz.
İyi görünüyor!
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
İyi görünüyor!
Lütfen yorumunuzu giriniz.