Toolbar Nedir?

Anasayfa - Blog

Toolbar Nedir?

Merhaba, bugün araç çubuğu nedir, nasıl kurulur, nasıl silinir, Google araç çubuğu nedir detaylı bir şekilde anlatacağım.

Türkçe'de "araç çubuğu" olarak kullanılan araç çubuğu, haber ve radyo siteleri gibi çeşitli internet sitelerinin kullanıcılarına sunulan, web tarayıcısına eklenebilen ve kolay kullanım sağlayan bir menü çubuğudur. Günümüzde Araç Çubuğu kavramı web tarayıcıları için kullanılsa da, bilgisayarda açılan pencerelerde menü ve seçeneklerin açıldığı alana Araç Çubuğu denmektedir. Web tarayıcılarına eklenen bu özellik sayesinde kullanıcılar aramalarını daha hızlı gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca, kullanıcılar Araç Çubuğu'nun getirdiği birçok avantajdan da yararlanabilir.

Araç Çubuğu Nasıl Kurulur?

Araç Çubuğunu kurmadan önce, hangisini kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Örneğin, Google Araç Çubuğu'nu tek bir tıklama ile kolayca Internet Explorer'a kurabilir ve aramalarınızı kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, Google Araç Çubuğu'nu kurarsanız, ihtiyaç halinde Google'ın ana sayfasını sürekli ziyaret etmeniz gerekmeyecektir. Araç çubuğu sayesinde aramalarınızı hızlı bir şekilde yapabileceksiniz. Düzenli olarak kullandığınız bir web siteniz varsa ve bu site Araç Çubuğu hizmetini sunuyorsa, ilgili siteye gidebilir ve kullanım talimatlarına bakabilir ve Araç Çubuğunun hangi tarayıcıya kurulduğu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Araç çubuğunun kurulumu son derece kolaydır. Hangi Araç Çubuğunu kullanacağınıza karar verdikten sonra, indirme adresine gidin ve dosyayı tıklayın ve indirme işlemi başlar. Ardından indirilen dosyaya tıklayın ve gerekli izinleri doldurun. Tüm bu adımlardan sonra Araç Çubuğunu gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Araç Çubuğu Nasıl Silinir?

Araç Çubuğu bir yazılım olduğundan, onu silmenin en kolay yolu bilgisayarınızdaki Program Ekle / Kaldır bölümüne gitmektir. Denetim Masası'ndan kolayca erişebileceğiniz bu alanda, kullandığınız Araç Çubuğunu seçip kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bazı durumlarda, Araç Çubuğu'nu bilgisayarınızdan kaldırmanız yeterli değildir. Web tarayıcınızın 'Eklentiler' bölümünü ziyaret ederek kaldırma işlemini tamamlamanız gerekebilir. Örneğin, Google Chrome'da kullanılan Araç Çubukları uzantı olarak eklendiğinden, bunların bilgisayardan kaldırılması mümkün olmayacaktır. Bunu yapmak için, 'Ayarlar> Uzantılar' sekmesine gitmeniz, Araç Çubuğunun yanında bulunan çöp kutusu simgesini tıklamanız ve kaldırmayı onaylamanız gerekir.

Google Araç Çubuğu nedir?

Web tarayıcılarının web sitelerini ziyaret etmeleri için bir eklenti olarak kullanılan Google Araç Çubuğu ile tarayıcıda birçok farklı özelliği kullanabilirsiniz. İlgili web sitesini aramak ve görüntülemek için arama motoru sayfasına gidip tarayıcıdan arama yapmak yerine, aramanızı Araç Çubuğu üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Basit bir şey gibi görünse de, Araç Çubuğu kullanıcılar için son derece önemli bir özelliktir. Ayrıca aradığınız siteye gittikten sonra saniyeler içinde 'çeviri' özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Yabancı içerikle karşılaştıklarında kullanıcılar için çok kullanışlı bir özellik olabilir. Ek olarak, Google ile ilgili siteleri, sayfaları ve içeriği Google+ aracılığıyla kolayca paylaşabilirsiniz.

İnternetten birkaç dakika içinde ücretsiz olarak indirebileceğiniz Google Araç Çubuğu, bir kerelik indirme ile tarayıcınız ile uyum içinde çalışacaktır. Ayrıca Google Araç Çubuğundaki araç çubuğundaki simgeleri ve arama bölümlerini de düzenleyebilirsiniz. Arama motorları sıklıkla kullanıldığından bu tür uygulamalar kullanıcılar tarafından oldukça sık kullanılmaktadır. Tarayıcı açılır açılmaz başka bir siteye girmeden doğrudan arama yapmak önemli bir kolaylık sağlar ve site hakkında birçok farklı bilginin toplanmasına ve paylaşılmasına olanak tanır.

Bazı internet tarayıcıları ve bu tarayıcıların sürümleriyle uyumlu çalışan Google Araç Çubuğu, web sitelerinin pagerank değerlerini de görmenize yardımcı olur. Farklı siteleri ziyaret etmeden veya herhangi bir uygulama indirmeden sayfaların pagerank değerlerini kolaylıkla görebilirsiniz. Ayrıca trustrank değerlerini gösterir. Web sitelerini rahatça aramak, bulmak ve ziyaret etmek için Google Araç Çubuğunu kullanabilirsiniz. Google Araç Çubuğu, web sitelerinin en büyük hedeflerinden biri olan Google ile uyumluluğu sayesinde birçok web sitesi ile uyumlu çalışmaktadır. İnternette kolayca arama yapmak, ziyaret etmek istediğiniz site hakkında bilgi almak veya içerik paylaşmak için Google Araç Çubuğu'nu kullanabilirsiniz.


Yorum Yapabilirsiniz.

E-posta mailiniz gizli kalacaktır.*

İyi görünüyor!
Lütfen isminizi giriniz.
İyi görünüyor!
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
İyi görünüyor!
Lütfen yorumunuzu giriniz.