Google Yerel İşletme (My Business) nedir?

Anasayfa - Blog

Google Yerel İşletme (My Business) nedir?

Merhaba, bugün Google yerel işletme yani my business nedir, ne işe yarar, özellikleri neler, nasıl doğrulanır onlardan bahsedeceğim.

Google Yerel İşletme veya Google My Business, işletmenizi Google'a taşımak için harika bir araçtır. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu araç ile daha çok müşteriye ulaşabilmektedir. Ayrıca daha çok ürün / hizmet satabilirsiniz. İşletmenizi temelde Google'da listeleyen Google Yerel İşletmeye nasıl kaydolunur? Bu sorunun yanıtını detaylı bir şekilde makalemizde bulabilirsiniz.

Google Yerel İşletme (My Business) nedir?

Google Yerel İşletme veya Google My Business, yerel işletmenizin Google arama sonuçlarında ve Google Haritalar'da görünmesine olanak tanıyan bir araçtır. Bu araç sadece ücretsiz değildir. Aynı zamanda belirli bir yerelde bulunan işletmeler için de çok önemlidir. Temel olarak, işletmenizin arama sonuçlarında daha fazla sıralanmasını sağlayan bu araç sayesindedir. Daha fazla izleyiciye ulaşabilir, Yerel işletmeniz hakkında faydalı ipuçlarından yararlanabilirsiniz. Google ile işbirliği yapın ve Müşterilerin bulmasını kolaylaştırabilirsiniz. Google My Business kaydı bu noktada çok önemlidir. Bu kayıt sayesinde size özel ayrılan alanda işinizle ilgili birçok bilgi yer alacaktır. Bu sayede müşteriler siteniz hakkında kapsamlı bilgiye sahip olacaklardır. İlter Web Tasarım farkı ile Google Ads'e sahip olabilirsiniz.

Google Yerel İşletme Kaydı Nasıl Yapılır?

Google Local Business veya Google My Business'a kaydolmak için önce Google My Business web sitesine girmelisiniz. İşletmenizi daha önce Google'a eklediyseniz, adını yazarak işletmenizi doğrulayabilirsiniz. Henüz işletmenizi kaydetmediyseniz, sitedeki "İşletmenizi Google'a ekleyin" metnini tıklayabilirsiniz. Bu şekilde siteye girdikten sonra Google hesabınız ile profil oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu işletme profiline sitenize ait temel bilgileri girebilir ve kayıt işlemini kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Google Yerel İşletmeleri Nasıl Doğrulanır?

Gerçek işletmelerin Yerel İşletme aracına kaydolması için doğrulama gereklidir. Bu işlemi gerçekleştirmek için, SMS doğrulaması alabilir veya konumunuz için bir Google kartı talep edebilirsiniz. Bu sayede size gelecek özel kod ile işletmenizi doğrulayabilirsiniz. İşletmenizi doğruladıktan sonra, Google My Business özelliklerinden yararlanabilir ve arama sonuçlarında işletmenizi vurgulayabilirsiniz.

Google Yerel İşletme Eklemenin Önemi Nedir?
Google Yerel işletme avantajları ve daha önce neler yapabileceğiniz hakkında konuştuk. Peki bu araca bir web sitesi adına kaydolmak ne kadar önemlidir? Bunları öğeler halinde listeleyelim:
Google Yerel İşletme aracına kaydolarak yerel arama sonuçlarında üst sıralarda yer alabilirsiniz. Örneğin, "web tasarım" için arama yapan bir müşteri, bulunduğu yere en yakın sonuçları alacaktır. Bu sonuçlar sayesinde hem müşteri en yakın lokasyondan hizmet alacak hem de işletme sahibi en yakın müşterilere ulaşacaktır.
Google Yerel İşletme aracı, müşteri ve hizmet sağlayıcıyı tek bir çatı altında bir araya getirmeye yardımcı olur. Bu şekilde müşteriler iş profilinizi değerlendirebilir. Alacağınız yıldızlar ve yorumlar sayesinde işletmenizin kalitesini tüm dünyaya duyurabilirsiniz. Google Yerel İşletme aracına kaydolarak yerel SEO'da büyük bir adım atabilirsiniz. Çünkü web siteniz yerel arama sonuçlarında daha görünür olacaktır. Müşteriler doğrudan işletmenizle iletişime geçebilecektir. Arama sonuçlarında yer alan telefon numarası, e-posta veya adres bilgileri ile müşteriler tek bir tıklama ile doğrudan sizinle iletişime geçecektir.

Google Yerel İşletme Düzenleme
Google Yerel İşletme aracına kaydolduktan sonra, işletme profilinden istediğiniz bilgileri düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda müşteriler işletmenizi ziyaret edebilir ve işletmeniz hakkında düzeltici uyarılar yapabilir. Bu şekilde, Google ile müşteriler arasında işletme bilgilerinizin doğruluğu hakkında bilgi alışverişi olur. Bu nedenle, işletmenizde değişiklik olursa, bu bilgileri Google Yerel İşletme hesabınızdan değiştirmeniz gerekir. Google Local Business veya My Business aracı için bir mobil uygulama da vardır. Bu uygulamayı indirerek doğrudan güncelleme yapabilir ve çeşitli avantajlardan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Google Yerel İşletme Uzmanı Desteği
İlter Web Tasarım, e-ticaret alanında faaliyet gösteren işletmeler adına Google araçlarına kayıt hizmeti veren bir şirkettir. Bu şekilde, Google Business gibi araçlara kaydolma konusunda yardım alabilir ve profesyonel çözümlerden yararlanabilirsiniz. Alanında uzman ekibi ile 11 yıldır faaliyet gösteren İlter Web Tasarım, iş araçlarının tescilinde sizlere müşteri memnuniyeti odaklı hizmet sunmaktadır.


Yorum Yapabilirsiniz.

E-posta mailiniz gizli kalacaktır.*

İyi görünüyor!
Lütfen isminizi giriniz.
İyi görünüyor!
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
İyi görünüyor!
Lütfen yorumunuzu giriniz.