P Etiketi Nedir?

Anasayfa - Blog

P Etiketi Nedir?

Merhaba, HTML P etiketi nedir, ne işe yarar, örnekleri neler bu yazımızda onları detaylı bir şekilde anlatacağım.

HTML etiketleri arasında en çok kullanılan etiketler arasında yer alan Html p Tag, Google Seo için etkili olan paragraf metinlerinde ön plana çıkmaktadır. P etiketi, web sitemizdeki metin veya sayfa içeriğindeki paragraflar için kullanılan bir etikettir. Ayrıca sınıf veya kimlik içerebilir.Böylece bilgiler kategorize edilir ve sınıflandırılmış olduğu için kolay okunmasında da etkilidir.

Daha önceki SEO makalelerimizde de bahsettiğimiz gibi, içerik girişleri Web sitelerinde çok önemlidir. Ayrıca arama motoru optimizasyonlarında hayati önem taşımaktadır Bu nedenle Web sitelerinin içerik yöneticileri, ilgili Html P Etiketi doğru ve kurallara uygun olarak kullanırlar. Alakasız ve ilgisiz p etiketi kullanımı web sitesi için olumsuz bir gelişme olarak kabul edilmektedir. Bu yüzden içeriklere ve Web sitesine uygun p etiketi kullanmak gerekir.

HTML P Etiketi Nedir?

Web sitesi içerisinde bir metin alanı oluşturma işlemi için kullanılan etikettir. Bu etiketin kullanılması Web tasarımında organize olmanıza yardımcı olacaktır. Bu durum arama motorları için de önemli bir faktör olduğunu bilmek gerekmektedir. Html P Etiketini nasıl kullanılır? Web sitenizin tasarımına bağlı olarak HTML kaynak kodlarında kullanabilirsiniz. Aşağıda bir örnekle p etiketini nasıl kullanacağınızı göstereceğim.

P Etiketinin Özellikleri Nelerdir?

Standart olarak Html P etiketinin özelliklerinden bahsedecek olursak, Web tarayıcıları her benzersiz p etiketine stil verir. Farklı kullanımı odaklanılması istenen kelimeler olmaktadır. Ayrıca fat-rklı şekillerde yazılarak dikkat çekilmesi sağlanmaktadır.  Bu stilleri oluşturmak için aşağıdaki bilgilerden faydalanmak mümkündür.
margin: Dış boşluk.margin: 10px 15px 20px 10px;
padding: İç boşluk.padding: 10px 15px 5px 20px;
font-size: Yazı büyüklüğü.font-size: 25px;
line-height: Yazı Uzunluğu.line-height: 25px;
float: Yön belirlemek için kullanılır.float:left;
text-align: Yazı yönü belirlemek için kullanılır.text-align: justify; Kendi stilinizi oluşturarak bu tür standart özellikleri önleyebilirsiniz.

P Etiketinin Alabileceği Özellikler
P etiketinin alabileceği özellikleri aşağıda sıralanan açıklamalarla listeleyeceğim:
align (left, right, center, justify):
margin (top, right, bottom, left):
padding (top, right, bottom, left):
float (left, right, none, inherit):
width (px, pt, %, em):
height (px, pt, %, em):
font-size (px, pt, em):
text-align (left, right):
line-height (px, pt, %, em):

HTML p etiketi nasıl kullanılır ve özellikleri neler onlardan bahsetmeye çalıştım.Verilen bilgileri uygulayarak web sitemize uygulayabilirsiniz. Web sitenişzde bolca güncel makale ve içeriklerin olması Google Seo için çalışmanızın, html p anlık olmasa bile belirli bir süre sonra arama sonuçlarında listeleneceğini göreceksiniz.Bu durum web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda güncel konuları kişiler daha çok merak ettiği için içerikler aranmaktadır. Aranan içerik okuyucu odaklı bir şekilde iç seo uygulanır halde oluşturulur ve p etiketi ile paylaşılırsa arama motorlarındaki değerleri artmaktadır. Bu yüzden mümkün olduğunca iç SEO ve ziyaretçi odaklı çalışmalar yapmak faydalı olacaktır.


Yorum Yapabilirsiniz.

E-posta mailiniz gizli kalacaktır.*

İyi görünüyor!
Lütfen isminizi giriniz.
İyi görünüyor!
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
İyi görünüyor!
Lütfen yorumunuzu giriniz.